ÖZÜÇLER SÜT 1995 yılında Kuttusü UĞUR tarafından kurularak, Süt Sektörüne giriş yapmıştır.. Firmamız ÖZÜÇLER SÜT 2000 m2 kapalı alan ve 20.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 22.000 m2 alan üzerine kurulmuştur.

ÖZÜÇLER SÜT 2009 yılında yeniden yapılanmaya giderek ürün portföyünü artırmakla beraber Kaliteli Süt = Kaliteli Ürün anlayışı ile firmamıza ait 6 adet Süt toplama merkezimizde sabah akşam sütleri toplanarak tesislerimize ulaşmasını sağlamaktadır. Günlük işleme kapasitesi 90 ton süt olarak belirlenen firmamız 40ton sütü mamül hale getirerek 20 çeşit peynir imal edip tüm müşterilerine ulaştırmakla beraber, müşteri memnuniyetini öncelik kabul ederek, standartlara uygun, hijyenik ortamlarda üretip sunmaktadır.

ÖZÜÇLER SÜT;  Bu anlamda ISO 22000:2005 Gıda güvenliği sertifikası ve HACCP belgelerini almıştır. Ürün izlenebilirliği, ÖZÜÇLER SÜT olarak üzerinde en fazla durduğumuz unsurdur. Entegrasyon sistemimiz ile "Sağımdan Çatala" kadar tüm ürün izlenebilirliğini müşterilerimize garanti etmekteyiz.

ÖZÜÇLER SÜT ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZ

ÖZÜÇLER SÜT olarak, bugüne kadar peynir ve peynir çeşitleri üzerinde yoğunlaşmış durumdayız. Üretmiş olduğumuz 20 çeşit peynir içine yöresel peynirler dahil edilmiştir. Peynir üretimimizi 3 gruba ayırmış durumdayız. Yumuşak Peynirler, Yarı Sert Peynirler ve Sert Peynirler. Bunlar içinde de ön plana çıkanlar : Beyaz peynir, Köy tipi beyaz peynir, Lor peyniri, Kaşar peynir üretimi Dil Peynir, Kolot tipi, Tulum peyniri, Çörek otlu tulum , Bez tulumu, Sıkma peyniri, örgü, Otlu Peynir, Çeçil peyniri, Tel peyniri üretmekteyiz. Bunların yanında , kahvaltılık tereyağı ve krema üretmekteyiz.